Головна  →  Новини  →  20 липня 2016

Міська рада директорів – на заводі «Магістраль»

Міська рада директорів – на заводі «Магістраль»

У  ТОВ «Київський завод «Магістраль ім. М. П. Шульгіна», що в Дніпровському районі столиці, відбулось засідання ради директорів підприємств, установ та організацій міста, у якому взяли участь перший заступник голови Київської міської державної адміністрації   Геннадій Пліс, голова Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації  Петро Онофрійчук, керівники та представники департаментів промисловості та розвитку підприємництва, транспортної, комунальної інфраструктур, міського благоустрою, керівники столичних комунальних підприємств тощо.

Гості оглянули виставку продукції, що виготовляється на заводі «Магістраль» та побачили її можливості під час проведення робіт із благоустрою, виконання ремонту асфальтового покриття тощо. Перший заступник мера столиці схвально висловився щодо побаченого. За його словами воно дає підстави стверджувати, що техніка від «Магістралі» нічим не поступається аналогам, що виробляються за кордоном, або в інших регіонах країни. Логічно, що на неї має бути попит та замовлення від столичних, насамперед дорожньо-транспортних, структур.

Саме про це йшлося на засіданні ради директорів, що відбулось відразу після демонстраційного показу. Що потрібно задля того, аби продукція київських виробників мала попит  у столиці, як допомогти нашим виробникам знайти покупців для техніки, яка, до речі, не лише якісна, але й за ціною цілком конкурентоспроможна? Як наголосив перший заступник голови КМДА Геннадій Пліс (до речі сам з родини заводчан, який починав свою робочу біографію на підприємстві, де виробляли двигуни для  шахтних комбайнів) керівники профільних департаментів мають налагоджувати ефективну співпрацю зі столичними підприємствами та надавати перевагу в придбанні техніки саме продукції столичних виробників. І запевнив, що міська влада шукатиме можливості для практичної підтримки підприємств, які працюють у столиці.

Він, зокрема, зазначив, що: «Ми побачили машини та обладнання, які виробляє «Магістраль». Усе, що було продемонстроване, придатне до застосування у господарстві міста, у різних сферах. Трактори, снігомети, авто і техніка для ремонту доріг – усе це маємо купувати не за кордоном, а у своїх компаній».

Першим важливим кроком у цьому напрямку, за словами Геннадія Пліса, має стати розробка та запровадження  бюджетних програм для реальної підтримки столичних виробників. Наприклад таких, як програма зі збирання й вивозу сміття, програма з благоустрою тощо. Перший заступник мера столиці підкреслив, що готовий особисто брати участь в обговоренні та підготовці до реалізації таких програм та запропонував керівництву столичного ШЕДу, зеленбуду, благоустрою, іншим департаментам активніше підключатись до цього процесу. Геннадій Пліс також сказав і про те, що слід уважно подивитися на застосування в міському господарстві компактної техніки (її зразки теж демонстрували на заводі «Магістраль»).

Зі свого боку, директор заводу «Магістраль» Микола Курченко розповів, зокрема, про те, що хоча підприємство постачає певну кількість продукції за кордон, та все ж таки для них головне – ефективна співпраця з вітчизняними замовниками, насамперед столичними: «Маємо сертифікати, що підтверджують якість продукції, співпрацюємо з потужними концернами. Але нині переживаємо складні часи. Проте віримо, що завдяки підтримці столичної влади зможемо бути корисними місту».

За словами очільника Дніпровського району Петра Онофрійчука, у підприємства є чималий запас потужності для співпраці зі столичними замовниками. Він запропонував присутнім зацікавленим керівникам профільних структур не відкладати початок співпраці, а також допомогу й сприяння у вирішенні питань, що виникатимуть.

Довідково:

ТОВ «Київський завод «Магістраль ім. М. П. Шульгіна» (вул. Каунаська, 3) має 70-річний досвід роботи зі створення дорожньої та комунальної техніки (рік заснування – 1946). Керівник – Курченко Микола Олександрович, який з 1978 року очолює завод. Нинішня продукція підприємства – машини й обладнання для ремонту та упорядкування автомобільних доріг (машини «Ремонтер», фреза мод. 9901, віброплита ручна, фрезерно-роторний снігоочищувач, тощо). Виготовляється навісне обладнання: відвали і щітка на трактори МТЗ-80, основне призначення якої – ямковий ремонт асфальтобетонного покриття на дорогах та інших площах, різні види навісних косарок, в т.ч. з маніпулятором.

Загалом фахівцями заводу створено понад 250 видів різної техніки. Серед машин і механізмів близько 12 видів призначені для обслуговування доріг, тротуарів та міжквартальних проїздів в зимовий період. Завод розробив і виготовляє розподілювач РП-1300 – для розподілу солі та інших протиожеледних матеріалів на тротуарах і міжквартальних проїздах. Також виготовляється навісне обладнання: відвали й щітки на трактори МТЗ-80 і Т-25 (ХТЗ-25), відвали на трактор Т-150 та на автомобілі МАЗ, КРАЗ.

Задля оперативної ліквідації голольоду чи пагорбів ущільненого снігу успішно використовується фреза навісна на трактор МТЗ-80, основне призначення якої – ямковий ремонт асфальтобетонного покриття на дорогах та інших площах. Для утримання територій в літній період заводом виготовляється низка навісних газонокосарок до різних тракторів, механізми для ремонту асфальтового покриття та інше обладнання. Усі механізми значно дешевші за аналоги, які виробляються в Німеччині, Швеції, Фінляндії чи Італії. У 2015 році підприємство стало лауреатом Всеукраїнського конкурсу якості продукції (товарів, робіт, послуг) у номінації«Товари виробничо-технічного призначення, категорія – малі підприємства».

За інформацією начальника відділу з питань промисловості, підприємництва та регуляторної політики Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації  Григорія Лобача комунальні підприємства району співпрацюють із ТОВ «КМЗ «Магістраль» ім. М. П. Шульгіна». Скажімо комунальним підприємством «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Дніпровського району м. Києва» було закуплено в 2015 році комплект дорожньої техніки на суму 657,7 тис. грн («Ремонтер», «Фреза мод. 9901», «Віброплита»), що використовується в ремонті тротуарів, міжквартальних проїздів. Проводиться обслуговування техніки. А от комунальне підприємство «Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Дніпровського району м. Києва» й хотіло б, але не може безпосередньо закуповувати техніку виробництва заводу  «Магістраль» тому, що такі функції делеговані комунальній корпорації «Київавтодор», яка й визначає що й у кого закуповувати. Разом із тим активно співпрацює з ТОВ «КМЗ «Магістраль» комунальне підприємство по утриманню зелених насаджень Дніпровського району м. Києва. Так, протягом 2013 – 2016 років районні зеленбудівці придбали 2 навісні газонокосарки, 3 комплекти навісних відвалів і щіток для прибирання території взимку, розподілювач протиожеледних матеріалів «піскосолерозкидач»), запасні частини. Більше того – запропонували виробнику розширити випуск сучасного навісного обладнання, зокрема культиваторів із широким захватом для обробітку грунту, а також внести конструкційні зміни до «піскосолерозкидача», замінивши металеві деталі ємкості на пластик (для запобігання корозії).

Щодо проблемних питань, які піднімалися під час цього виїзного засідання ради директорів столиці, то вони у всіх підприємств фактично однакові. Насамперед – це посилення фіскального навантаження через збільшення у 2016 році податку на землю за користування підприємствами земельних ділянок,  відсутність державних (комунальних) замовлень на розробку й виробництво продукції, необхідність законодавчого вдосконалення процедур державних закупівель у частині надання преференцій вітчизняним товаровиробникам,  пошук промислового інвестора для всебічного переоснащення підприємств.

Підготовлено за інформацією відділу з питань промисловості, підприємництва та регуляторної політики у відділі з питань внутрішньої політики і зв’язків із громадськістю.

 

Перейти до спискуВерсiя для друку