Під проводом заступника голови Дніпровської районної державної адміністрації Алли Загородньої відбулося засідання Ради директорів підприємств промислового комплексу, установ і організацій району при Дніпровській РДА. Вів засідання голова Ради директорів – заслужений працівник транспорту України Микола Курченко.
Першим пунктом порядку денного була тема актуальна своєю невідкладністю: із питанням про стан проведення чергового призову на строкову військову службу виступив заступник районного військового комісару Сергій Дубінчук.
Як відомо, згідно Указу Президента України впродовж травня-червня поточного року триває призов військовозобов’язаних віком 20-27 років. Згідно доведеного плану, Дніпровський район має делегувати до ЗСУ 83 особи – і це найбільший норматив серед лівобережних районів столиці. Наразі ж, через цілий комплекс причин виконання зазначеного плану перебуває під загрозою.
Тож заступник воєнкому звернувся до членів Ради директорів із наступним: а) через відділи кадрів підприємств надати райвійськомату уточнені списки військовозобов’язаних призовного віку; б) згідно переданих повісток сприяти прибуттю осіб призовного віку до райвійськкомату задля проходження насамперед медичних комісій і визначення подальшої долі таких працівників підприємств.
Із закликом про необхідність сумлінного ставлення до виконання наказу голови держави, а також особистого службового, громадянського та патріотичного обов’язку до членів Ради директорів звернувся радник голови Дніпровської районної державної адміністрації Василь Шевченко.
Про результати роботи промислового комплексу Дніпровського району в І кварталі 2016 року доповідав начальник відділу з питань промисловості, підприємництва та регуляторної політики Григорій Лобач, зробивши аналіз у порівняльних характеристиках.
Із його узагальнюючої довідки довідалися, що наразі у місті Києві нараховується 679 підприємств, які, згідно класифікації, відносяться до категорії промислових. На них працюють 120, 8 тисяч робітників. І показники їхньої виробничої діяльності демонструють динаміку зростання.
Так, за звітний період – від кінця І кварталу 2015-го до кінця І кварталу 2016 років - надходження до бюджету міста Києва від виробничої діяльності промислових підприємств столиці зросли на 31%, від платежу земельного податку – на понад 80%. Експорт продукції дорівнює сумі у 2260 млн. грн.
Що ж до промислового сектору Дніпровського району, то тут, на жаль, маємо тенденцію до насамперед кількісного скорочення: залишилося 51 промислове підприємство – торік було 76, наявна чисельність працівників – 4467 проти 4685 у І кварталі минулого року, мали 12 експортерів – залишилося 8, існує й певна заборгованість по зарплаті.
Втім, у кінцевих показниках виробничої діяльності, крім частки експорту, маємо зростання в середньому на третину, зокрема:
ТОВ «Євро-реконструкція» - на 38%;
ПАТ «Укрпластик» - 26%;
ТОВ «Інтерстач – Україна» - 26%;
ПрАТ «Фанплит» - 3%;
інші підприємства – 10%.
А найбільший занепад виробничої діяльності демонструє «Укрвторчормет».
Тож загалом промисловий комплекс Дніпровського району продовжує утримувати 6 місце в місті Києві з питомою вагою 5% (аналітична довідка: чільне місце в регіональній структурі промислового комплексу міста утримує малесенький Печерський район із питомою вагою аж понад 50% - це просто вигідно бути зареєстрованим у центральному районі столиці, вести ж свою фактичну діяльність можна де завгодно).
Причини ж, що стримують розвиток промислового виробництва на думку доповідача загальновідомі: збільшення земельного податку та вартості сировини, розрив традиційних адресних економічних зв’язків, загальний економічний спад, криза платежів тощо.
З інформацією про участь промисловців нашого району у виставці продукції київських товаровиробників «Зроблено в Києві» (27 травня 2016 року) виступили голова Ради директорів при Дніпровській РДА Микола Курченко і заступник начальника управління промисловості та інноваційної політики Департаменту промисловості та розвитку підприємництва КМДА Наталія Ковалішина. Спільними вони були у вдячності учасникам форуму, що проходив у Торгівельно-промисловій палаті України. Що ж до змісту та наслідків, то, на думку пана Курченка, вони не відзначаються позитивом: якось провели та й забули, а промисловці залишаються зі своїми проблемами наодинці. Таку думку поділив і директор ПрАТ «Фанплит» Палладій Горбатюк.
Із цим судженням не погодилася Наталія Ковалішина, яка запропонувала ретельніше вивчати проект річного Плану соціально-економічного розвитку міста, де видно перспективу й по якому можна вільно вносити зауваження та пропозиції, відтак, бути учасником процесу, а не стороннім глядачем.
Що ж до закиду на рахунок упередженого стану до підприємств Дніпровського району, то представник міської влади зауважила, що наголос в оцінці життєдіяльності підприємств робиться на їхню інноваційну складову, без якої нема майбутнього, а цього у дніпровчан або недостатньо взагалі, або недостатньо позиціонується на загал.
Якраз у контексті висловленого з боку представника КМДА зауваження начальником профільного відділу райдержадміністрації Григорієм Лобачем була озвучена пропозиція кожному підприємству зробити про себе власний відео продукт, який увійде складовою до загального презентаційного відеоролика про Дніпровський район міста Києва.
Подяки Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації за підписом голови Петра Онофрійчука всім нашим учасникам виставки «Зроблено в Києві» вручила заступник голови Дніпровської РДА Алла Загородня.
Підготовлено у відділі з питань внутрішньої політики та зв’язків із громадськістю