Щороку 28 квітня Міжнародна організація праці відзначає Всесвітній день охорони праці, приділяючи особливу увагу актуальній темі, пов'язаній з безпекою та гігієною праці. Тема Дня охорони праці в 2024 році: «Вплив зміни клімату на безпеку тагігієну праці».
Зміна погодних умов помітно впливає на сферу праці, особливо на безпеку та здоров'я працівників. Приклади професійних ризиків, що посилюються через зміну клімату – тепловий стрес, УФ-випромінювання, забруднення повітря, великі промислові аварії, екстремальні погодні явища, почастішання трансмісивних захворювань і підвищений вплив хімічних речовин.
У міжнародний день охорони праці в Україні також відзначають День охорони праці (указ Президента України № 685/2006, виданий 18.08.2006). День охорони праці в Україні запроваджено з метою привернення уваги суспільства, органів державної влади, суб’єктів господарювання до питань охорони праці, запобігання нещасним випадкам на виробництві та професійним захворюванням в Україні.
В умовах війни цей день набуває особливого значення. У той час, як країна втрачає найкращих, неприпустимо допускати смертельних випадків на виробництві. Важливо підвищити увагу працівників і керівництва підприємства до питань безпеки й гігієни праці, постійно вдосконалювати систему управління охороною праці та впроваджувати найефективніші практики, щоб забезпечити безпеку на виробництві.
Інформацію підготовлено сектором з питань охорони праці Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації за матеріалами Інтернет-ресурсу