Для ефективної роботи системи протидії та запобігання насильству важлива комунікація і координація всіх спеціалізованих служб. На цьому наголосила заступниця голови КМДА Марина Хонда під час зустрічі з головами та заступниками міських і селищних голів, які долучилися до проєкту Фонду ООН у галузі народонаселення «Міста і громади, вільні від домашнього насильства».
«У жовтні 2019 року ми підписали Меморандум про співпрацю з Фондом ООН у галузі народонаселення та почали розбудовувати систему протидії та запобігання насильству. За п’ять років ми зробили багато: запустили цілодобовий телефон довіри, створили Координаційну раду, прийняли міську цільову програму, відкрили кімнати кризового реагування на правому та лівому берегах. Після початку повномасштабного запрацював Денний центр соціально-психологічної допомоги, мобільні бригади, проєкт комплексної психологічної підтримки сімей військовослужбовців», – зазначила Марина Хонда.
За її словами, завдяки системній комунікації Києву вдалося посилили співпрацю між різними установами, які працюють у сфері протидії насильству.
«Спеціалізовані служби приймають усі виклики сьогодення та допомагають не лише постраждалим від домашнього насильства, а й від війни та всім, хто потребує підтримки в цей непростий час. Дякую всім колегам у громадах за впровадження таких важливих проєктів, а Фонду – за надійне партнерство, підтримку в реалізації всіх наших ідей та ініціатив. Тільки разом ми зможемо побудувати Україну без насильства», – наголосила заступниця голови КМДА.
Представники Києва продемонстрували результати своєї роботи колегам та спільно відвідали Денний центр соціально-психологічної допомоги, притулок і кризові кімнати.
Довідково.
Проєкт Фонду ООН у галузі народонаселення «Міста і громади, вільні від домашнього насильства» спрямований на посилення спроможності та ролі муніципалітетів у розбудові стійких механізмів захисту та надання допомоги постраждалим від домашнього насильства. Передбачає розвиток мережі якісних спеціалізованих послуг і покращення координації та міжвідомчої взаємодії органів і служб на муніципальному рівні, а також активізацію та залучення жителів громад до запобігання та раннього виявлення випадків домашнього насильства.
За інформацією kyivcity.gov.ua