Головна  →  ДПІ інформує  →  10 жовтня 2014

Визначення бази оподаткування плати за користування надрами для видобування корисних копалин за розрахунковою вартістю

База оподаткування з плати за користування надрами для видобування корисних копалин є вартістю відповідного виду товарної продукції гірничого підприємства, видобутої у звітному періоді корисної копалини визначеної на базових умовах поставки (склад готової продукції гірничодобувного підприємства), яка обчислюється платником за більшою з таких її величин: фактична ціна реалізації або розрахункова вартість (п. п. 263.6.1 п. 263.6 ст. 263 Податкового кодексу України).

Згідно із п. п. 263.6.9 п. 263.6 ст. 263 Податкового кодексу України Розрахункова вартість обчислюється як співвідношення між сумою витрат на видобування Товарної продукції та прибутком, що визначається як добуток такої суми витрат на коефіцієнт рентабельності гірничого підприємства, та обсягом Товарної продукції у звітному періоді.

Коефіцієнт рентабельності зазначений у матеріалах геолого-економічної оцінки запасів корисних копалин ділянки надр, затверджених центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері геологічного вивчення та раціонального використання надр.

Водночас гірничі підприємства, що порушили строк регулярної повторної Геолого-економічної оцінки запасів корисних копалин ділянки надр, зобов’язані обчислювати податкові зобов’язання із застосуванням Коефіцієнта рентабельності, що дорівнює трикратному розміру облікової ставки Національного банку України.

Підстави для виконання повторної Геолого-економічної оцінки державної експертизи та оцінка запасів родовищ корисних копалин визначені у п. 25 Положення про порядок проведення державної експертизи та оцінки запасів корисних копалин, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 грудня 1994 року № 865 і, умовно, можуть бути поділеними на регулярні та умовні. Зокрема, абзац перший цього пункту п. 25 Положення №865 визначає регулярну підставу виконання Геолого-економічної оцінки державної експертизи та оцінка запасів родовищ корисних копалин через кожні п’ять років експлуатації ділянки надр.

З приводу визначення чинної редакції п. 25 Положення №865 Державна фіскальна служба України листом від 22.08.2014 року № 1783/5/99-99-15-04-02-16 звернулася до Міністерства юстиції України.

Міністерство юстиції України листом від 11.09.2014 року № 1163-0-26-14/8.3 повідомило, що постановою Кабінету Міністрів України від 26 березня 2008 року № 264 „Про заходи щодо справляння платежів за користування надрами для видобування корисних копалин” п. 25 Положення №865 викладено у новій редакції. Водночас вказано, що з прийняттям постанови Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2010 року № 1236 „Про визнання такими, що втратили чинність, деяких актів Кабінету Міністрів України” зміни та доповнення до Положення №865 не вносились, попередня редакція п. 25 Положення №865 не відновлювалася.

Отже, Розрахункова вартість обчислюється за величиною Коефіцієнта рентабельності, визначеною під час Геолого-економічної оцінки, державної експертизи та оцінки запасів родовищ корисних копалин виконаної з дотриманням норм п. 25 Положення №865, а у разі порушення норм цього пункту – за величиною Коефіцієнта рентабельності, що дорівнює трикратному розміру облікової ставки Національного банку України.

ДПІ у Дніпровському районі ГУ Міндоходів у м. Києві.

Перейти до спискуВерсiя для друку