Сьогодні відбулось засідання Ради директорів підприємств промислового комплексу, установ та організацій Дніпровського району міста Києва при Дніпровській районній в місті Києві державній адміністрації.
Розпочалось засідання з приємної події: очільник району Петро Онофрійчук привітав присутніх з Днем науки та вручив науковцям району Подяки Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації. Звернувшись з вітальним словом до учасників засідання, Петро Васильович зауважив про значимість наукових досягнень для подальшого розвитку вітчизняної економіки на інноваційній основі.
Продовжив роботу засідання начальник відділу з питань промисловості, підприємництва та регуляторної політики Дніпровської райдержадміністрації Григорій Лобач, який доповів про підготовку промислових підприємств, наукових установ, суб’єктів малого бізнесу району до участі у виставці-презентації київських виробників «Зроблено в Києві» 05 червня цього року. Він зазначив, що участь у цьому заході прийматимуть 23 підприємства, установи та організації Дніпровського району. Григорій Володимирович проінформував про організацію роботи заходу, звернув увагу на можливість використання площадки виставки-презентації для налагодження коопераційних зв’язків, підписання договорів, угод та меморандумів про співпрацю із вітчизняними чи зарубіжними партнерами безпосередньо на цьому заході.
Голова Ради директорів підприємств промислового комплексу, установ та організацій Дніпровського району Всеволод Яременко поінформував присутніх про підготовку інвестиційних та інноваційних проектів від промислових підприємств, наукових установ району для їх презентації на Інвестиційному форумі міста Києва у вересні-листопаді 2018 року. Петро Онофрійчук зі свого боку, також звернувся до учасників, закликавши прийняти активну участь у складанні цих проектів та зауважив, що це чудова нагода для розвитку промислового комплексу району.
Про заходи щодо підготовки відзначення у травні 2019 року 50-річчя утворення Дніпровського району столиці повідомила Алла Загородня, заступник голови Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації. Вона проінформувала про напрацьовані на сьогодні напрямки підготовчого процесу до святкування цієї визначної дати, закликавши присутніх проявити ініціативу, надати свої пропозиції і активно долучатись до створення різноформатних презентаційних проектів.
Робоче засідання виявилося насиченим та плідним. Учасникам заходу представили нових керівників Приватного акціонерного товариства «Фанплит» Миколи Рижого та Дніпровської районної організації Товариства Червоного Хреста України Тамари Мазуренко, які проінформували присутніх про основні напрямки та показники діяльності розвитку даних підприємств та організацій на даний час та окреслили перспективи подальших дій та співпраці.
Під час засідання було складено протокол доручень.
Довідково.
У третю суботу травня (19 травня) в Україні відзначається професійне свято працівників науки. Свято запроваджене в Україні згідно з Указом Президента України «Про День науки» від 14 лютого 1997 року № 145/97.
Складно собі уявити сучасне життя без досягнень науки. Адже лише завдяки науці людство досягло прогресу розвитку.
Науковий потенціал Україні вважається одним з найкращих в Європі. Українські вчені є авторами безлічі винаходів у різних областях науки.
У 2018 році Україна відзначає 100-річчя Національної академії наук.
Відповідні заходи проходять на державному і міському рівні.
Вони покликані підкреслити важливість проведення наукової діяльності для держави та суспільства, подальшого розвитку вітчизняної економіки на інноваційній основі.
У Дніпровському районі функціонують 5 науково-дослідних інститути, 3 наукових центри, 2 проектних інститути, в яких працюють близько 950 осіб. Більшість з них беруть участь в міських і районних заходах.
Це різні галузі, зокрема:
- хімії (Інститут хімії високомолекулярних сполук Національної Академії Наук України, НДІ «Еластик»);
- аграрної сфери (Інститут продовольчих ресурсів Національної Аграрної Академії Наук України);
- металобудівництва (Український інститут сталевих конструкцій ім. Шимановського);
- енергетики (Інститут відновлюваної енергетики Національної Академії Наук України).
- комунального господарства (Науково-дослідний і проектно-вишукувальний інститут «УкрНДІводоканалпроект») та інші.
Серед нагороджених:
Наталія Галатенко, завідувач відділом полімерів медичного призначення Інституту хімії високомолекулярних сполук Національної академії наук України, Тетяна Дмитрієва, провідний науковий співробітник Інституту хімії високомолекулярних сполук Національної академії наук України, Катерина Копилова, заступник директора з наукової та інноваційної роботи Інституту продовольчих ресурсів Національної академії аграрних наук України, Степан Кудря, директор Інституту відновлювальної енергетики Національної академії наук України, Григорій Мисан, директор державного дослідного підприємства Інституту продовольчих ресурсів Національної академії аграрних наук України, Василь Шульга, заступник директора з виробничої та господарської діяльності Інституту продовольчих ресурсів Національної академії аграрних наук України.
Підготовлено відділом з питань інформаційної політики